Systemy Centralnego Wydruku

Jednym z elementów optymalizacji kosztów wydruku jest wdrożenie działającego na serwerze oprogramowanie do centralnego zarządzania drukiem.

Oprogramowanie to umożliwia uwierzytelnianie użytkowników, urządzeń w celu zwiększenia bezpieczeństwa przepływu dokumentów oraz zapewnia lepszą kontrolę kosztów drukowania i skanowania zarówno w małych, średnich firmach, jak i w dużych przedsiębiorstwach.

Jak działamy?

Z kim współpracujemy?

Główni dostawcy oprogramowania

  • Dostępne raporty i analizy dają pełen wgląd w sposób wykorzystywania urządzeń, dzięki czemu można dostosować ustawienia drukowania w firmie do indywidualnych potrzeb, zmniejszając do minimum koszty i ilość odpadów. Oprogramowanie pozwala monitorować i redukować koszty drukowania, a możliwość przypisania kodów fakturowania i bieżącego użycia do centrów kosztowych zapewnia łatwe zarządzenie budżetem.
  • Uwierzytelnienie profilu użytkownika pozwala na korzystanie z urządzeń tylko przez uprawnione osoby, stwarzając bezpieczne warunki do drukowania, skanowania i kopiowania. Po pomyślnej autoryzacji użytkownik może korzystać ze spersonalizowanego interfejsu, w którym z łatwością odnajdzie potrzebne funkcje, a oszczędzony czas może wykorzystać na inne zadania.
  • Łatwa kontrola floty urządzeń. Z poziomu konsoli oprogramowania Epson Device Admin kierownicy ds. IT mają dostęp do szczegółowych informacji na temat każdego urządzenia, takich jak łączność z siecią, zapas materiałów eksploatacyjnych czy liczba wydrukowanych kopii. Aby sprawować dokładniejszą kontrolę nad użytkowaniem i stanem urządzenia, można ustawić automatyczne raporty i powiadomienia. Bez trudu można stworzyć szablon konfiguracji dla jednego urządzenia, a następnie skopiować go dla wszystkich urządzeń w dużej flocie.

Przykładowe zalety Systemu Centralnego Wydruku